Porsche

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PORSCHE Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 04 Lut 2018, 15:13
Temat postu:

Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Witajcie.
Od kilku lat jestem posiadaczem C5 X7 z oryginalną instalacją LR Eurogas. Jak wiadomo jest to standardowa instalacja Landi Renzo z listwą wtryskową MED. Instalacja choć głośna to trwała.
Problem zaczyna się jeśli trzeba znaleźć warsztat,który nam to obsłuży.Niestety ale zwykły komputer LR nie połączy się z tym sterownikiem gdyż jest on zablokowany.
Zostają nam dwa wyjścia.

Po pierwsze możemy zmodyfikować pliki w zwykłym programie do obsługi sterowników Omegas.W tedy za pomocą zwykłego interface-u lpg ze złączem Omegas połączymy sie z Eurogasem.Wygląda to tak: https://www.youtube.com/watch?v=klOXhaWmv5A

Druga opcja jest droższa ale dzięki niej pozbędziemy się na zawsze zablokowanego sterownika.Od teraz każdy warsztat lpg będzie w stanie połączyć się z naszą instalacją.
Kupujemy na allegro sterownik Omegas o nr:COD 616264001 lub nowszy o nr:COD 616467000 i wgrywamy plik konfiguracyjny pobrany wcześniej ze starego Eurogasa.
Dodam,że ten nowszy sterownik Omegas może być połaczony ze złączem OBD oraz dzięki nowszemu firmware ma opcję wyłączania pojedyńczo wtryskiwaczy lpg.
Piszcie jeśli macie jakieś pytania.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
malysek599

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 x7, 2.0, 2009 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 13:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Czy mógłbyś rozszerzyć trochę informację na temat opcji nr 1. Chodzi mi generalnie o wszystko (jaki kabel podłączeniowy, gdzie znaleźć oprogramowanie, jaki plik modyfikować, etc.) Chciałbym sam spojrzeć na parametry pracy, ponieważ mam falowanie na niskich obrotach. W warsztacie jedynie co usłyszałem to wymiana części instalacji za 1,5k, więc to dla mnie żadna informacja.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 14:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Falowanie to pewnie problem z którymś wtryskiem.Na starym sterowniku nie znajdziesz winnego dlatego najprościej choć najdrożej to wymiana całej listwy za 780 pln.
Interface kupisz na stronie CCY za ok.47 pln wraz z końcówka do LR Omegas.
Jak podasz mi maila to podeślę Ci program do Eurogasu.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
malysek599

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 x7, 2.0, 2009 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 20:05
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


A jakie byłyby efekty gdyby niedomagał parownik? Będąc u gazownika (w sprawie tego falowania) zabrali auto i po 15 minutach stwierdzili diagnozę, że parownik już nie wyrabia i wtryski już się kończą. Jednak sam przekaz z ich strony był tak mało szczegółowy, że nie mam do niego przekonania. Po prostu "parownik i wtryski do wymiany" bez żadnych szczegółów.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 20:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Problem z parownikiem to m.in. nie trzymanie ciśnienia i przełączanie na Pb.Falowanie i drgania silnika sa od wtryskiwaczy.
Masz juz niebieskie czy jeszcze czarne?
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 20:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
malysek599

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 x7, 2.0, 2009 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 20:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Tak by to u mnie wyglądało:
https://imgur.com/a/5U1RS
https://imgur.com/a/BTF8q
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 20:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Programów nie mogę wysłać.Onet Poczta mi je blokuje.Ściągnij z mojego Chomika: http://chomikuj.pl/machony79/LPG+Landi+Omegas+Eurogas

Jeden to Eurogas okrojony a drugi normalny soft do Omegas 2.16.9
Instalujesz oba programy.Po instalacji kopiujesz plik ProgBaseC z programu Omegas i wklejasz do Eurogas-a.Po wszystkim można usunąć z komputera Omegas.
Program do Eurogas uruchamiasz klikając wklejony w/w plik.

Widzę,że masz jeszcze stare czarne MED-y.Na dzień dobry musisz je wymienić na niebieskie i na nowo ustawić.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
malysek599

Debiutant



Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C5 x7, 2.0, 2009 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 20:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Czy warto dalej zmieniać MEDy czy może zaadoptować do instalacji inne wtryski np. barracuda?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 06 Kwi 2018, 20:49
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Musisz sam ocenić.Medy są głośne i drogie.Ale b.trwałe.
Przy zmianie na inne wtryskiwacze być może będziesz musiał zmienić sterownik na cywilny i znaleźć osobę która to będzie umiała ogarnąć.
O wymianie piszą tutaj: http://lpg-forum.pl/omegas-barracuda-t43497.html
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
robert---b

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Citroen C4, C4 Grand Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 15 Lis 2018, 12:02
Temat postu:

Re: Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


machony79 napisał:
Witajcie.
Od kilku lat jestem posiadaczem C5 X7 z oryginalną instalacją LR Eurogas. Jak wiadomo jest to standardowa instalacja Landi Renzo z listwą wtryskową MED. Instalacja choć głośna to trwała.
Problem zaczyna się jeśli trzeba znaleźć warsztat,który nam to obsłuży.Niestety ale zwykły komputer LR nie połączy się z tym sterownikiem gdyż jest on zablokowany.
Zostają nam dwa wyjścia.

Po pierwsze możemy zmodyfikować pliki w zwykłym programie do obsługi sterowników Omegas.W tedy za pomocą zwykłego interface-u lpg ze złączem Omegas połączymy sie z Eurogasem.Wygląda to tak: https://www.youtube.com/watch?v=klOXhaWmv5A

Druga opcja jest droższa ale dzięki niej pozbędziemy się na zawsze zablokowanego sterownika.Od teraz każdy warsztat lpg będzie w stanie połączyć się z naszą instalacją.
Kupujemy na allegro sterownik Omegas o nr:COD 616264001 lub nowszy o nr:COD 616467000 i wgrywamy plik konfiguracyjny pobrany wcześniej ze starego Eurogasa.
Dodam,że ten nowszy sterownik Omegas może być połaczony ze złączem OBD oraz dzięki nowszemu firmware ma opcję wyłączania pojedyńczo wtryskiwaczy lpg.
Piszcie jeśli macie jakieś pytania.


Witam, przeczytałem Twój post i od razu poprawił mi się humor.

Mam citroena C4 1.4 z 2009roku z instalacją eurogaz. Auto zakupione w Holandii na początku roku. Po zakupie wszystko działało właściwie na gazie, ale pomyślałem że wymienię filtry tej instalacji i się zaczęło.
Pokazywały mi się różne błędy które usuwałem --długa historia, wymieniłem świece, listwę, sondę pierwszą, wyczyściłem przepustnice i na koniec zakleiłem klejem wysokotemperaturowym pęknięcie na kolektorze wylotowym. Wszystko pięknie, ale zapala mi się czek z błędem P0170 i informacją regulacja wzbogacenia mieszanki. Po skasowaniu błędu i jeździe przez dzień, dwa na benzynie czek nie zapala się przez około 2 tygodnie, a potem pojawia się na stałe. tankuje zawsze na tej samej stacji LPG, gaz Shel. Byłem w kilku renomowanych warsztatach LPG z programem do Landi Renzo ale żaden z nich nie mógł dokonać korekty ustawień spalania. Mogli tylko podejrzeć jak pracuje instalacja. Dostałem od nich informację że spaliny są bardzo dobre, zaproponowali emulator który oszuka drugą sondę i czek ma się nie zapalać, ale może lepiej poszukać oprogramowania do zmiany ustawień programu --- tylko gdzie?
Poradź proszę, gdzie znaleźć takie oprogramowanie.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Czw 15 Lis 2018, 13:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Wyżej w postach podałem link do mojego Chomika.Sciągnij oba programy i zrób to co napisałem.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
robert---b

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Citroen C4, C4 Grand Picasso
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 15 Lis 2018, 15:36
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Holenderski gaz Eurogas Landi Renzo


Dzięki będę próbował.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PORSCHE Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


PorscheCayenne

67 990

2010r.

256 000 km

wielkopolskie

PorscheCayenne GTS

199 997

2016r.

125 000 km

pomorskie

PorscheMacan

139 900

2016r.

76 626 km

kujawsko-pomorskie

PorscheMacan

229 900

2021r.

13 528 km

kujawsko-pomorskie

PorscheCayman

149 777

2006r.

192 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System